„Nėra priežasčių vengti augalinio maisto“

Jurgita Medonė – saviugdos studijos „YIN-YANG“ viena iš įkūrėjų, oro jogos ir sąmoningo kvėpavimo mokytoja, atradusi darną su savimi ir aplinka. Jau kuris laikas Jurgita savo patirtimi ir atradimais dalinasi su sąmoningesnio, harmoningesnio gyvenimo ieškančiais žmonėmis. Pačios Jurgitos namuose visi maitinasi veganiškai. Pašnekovė juokauja, kad apie veganizmą jai jau nuobodu kalbėti, nes jis savaime suprantamas ir kasdienis dalykas – kaip valytis dantis. 

Jurgita, kokie buvo pirmieji jūsų žingsniai augalinės mitybos link?

Augaline mityba susidomėjau prieš kokius aštuonerius metus. Tuo metu dirbau žurnaliste, turėjau galimybę pabendrauti su įvairiais savo gyvenimą pakeitusiais žmonėmis, netradiciniais būdais išsigydžiusiais fizinius negalavimus. Sakoma, kad žurnalistui suteikiama išskirtinė teisė būti pačiame įvykių sūkuryje. Turėjau galimybę daug sužinoti ir palyginti gautą informaciją. Kartu ji rezonavo su etiniais motyvais – visada jaučiau meilę gyvūnams ir nenorėjau prisidėti prie jų išnaudojimo. Stabdė tik nepagrįsti mitai, tokie kaip neva besimaitinantys augaliniu maistu stokoja maistingų medžiagų. Kai ėmiau domėtis giliau, daugiau, visi mitai išsisklaidė. Nėra priežasčių nesimaitinti augaliniu maistu. 

(……..)

Kaip jūs pati stengiatės gyventi darnoje su gamta, aplinka? 

Aš gyvenu su esminiais principais nekenkti kitiems, būti tiesoje su savimi, meilėje sau ir viskam, kas mane supa. Abejoju viskuo, kas per mane neišjausta. Mano kelias dabar atrodo taip – jeigu manyje kyla nepatogus jausmas, aš klausiu savęs: „Iš kur tai?“. Ir tą atsakymą randu iškart arba po kurio laiko. Noriu atsisluoksniuoti nuo visko, kas neteisinga. Nes tokia žmogaus prigimtis – būti meilėje ir taikoje su savimi bei viskuo. 

Nuo ko galima pradėti eiti sąmoningesniu keliu?

Viena stipriausių asmeninio augimo, sąmoningumo plėtimo praktikų – sąmoningas kvėpavimas (rebefingas). Nuo jo ir rekomenduoju pradėti. Kai pas mane į sesiją ateina niekada jo nepraktikavę žmonės, visada džiaugiuosi, nes žinau, kad patirs tai, ko dar niekada nėra patyrę. Ir beveik visada žmonės po sesijos būna neįtikėtinai nustebę tuo, ką savyje atranda. Tai nuostabūs suvokimai, po kurių gyvenimas jau nebebūna toks, koks buvęs. Dažnu atveju noras eiti į džiaugsmą įgauna motyvaciją. 

Norint būti sveiku visais lygmenimis (fiziniame, mentaliniame, emociniame) būtina sveikai maitintis, per savaitę bent tris kartus praktikuoti mėgstamą sportą, užsiimti minčių higienos praktikomis, medituoti. Tai turėtų tapti įpročiais. Jiems išsiugdyti reikia ne tiek jau daug – trijų savaičių. Tiek laiko nuosekliai kiekvieną dieną užsiimant naujomis veiklomis, į smegenis įsirašo informacija ir nauja tampa įprasta.

Papasakokite šiek tiek apie jūsų profesines veiklas: jogą, seminarus ir kt. Kokia jūsų žinutė ir misija?

Visos asmeninio augimo praktikos, filosofijos moko vieno – mylėti save ir visa, kas mus supa. Aš vedu oro jogos pamokas, sąmoningo kvėpavimo sesijas, seminarus, dalindamasi tuo, ką pati patyriau ir patiriu, kas per mane išjausta. Per visa tai patyriau tai, ko žodžiais nenusakysi, visas mano požiūris į pasaulį pasikeitė. Ir praktikose patiriami pojūčiai rodo, kad mes visi atėjome išmokti patirti palaimą ir kuo ilgiau išlaikyti šią būseną. Mes visi esame viena, nėra jokios atskirties. Nėra jokios konkurencijos. Visi mūsų sunkumai – tik iliuzija. Visos nepatogios gyvenimo situacijos moko arba besąlyginės meilės sau ir viskam, arba keisti charakterį, kitaip tariant, neteisingus įsitikinimus. 

Mano misija – dalinantis sutrumpinti žmonių kelią į save, kaip kad mano kelią trumpino ir trumpina žmonės, anksčiau už mane patyrę tai, kuo dabar dalinuosi aš. Visam šiam gėriui skleisti su kolege Neringa Rutkauskiene įkūrėme saviugdos studiją „YIN-YANG“, kurioje ir pačios vedame įvairias praktikas, ir kviečiame prie veiklų prisijungti panašių praktikų vedlius. Čia žmonės susitinka su savimi, sąmonę sujungia su pasąmone, ima suprasti, kodėl jų gyvenimas dėliojasi taip, kaip dėliojasi, ir prisiimdami atsakomybę už save tampa savo gyvenimų kūrėjais.

Ar labai pasikeitė jūsų gyvenimas, atradus jogą, sąmoningą kvėpavimą, veganizmą? Kokie tie pokyčiai?

Mano gyvenimas pasikeitė iš esmės. Kalbant apie augalinę mitybą, tai tapo taip įprasta, kaip išsivalyti dantis. Aš apie tai tiesiog nebegalvoju. Nekeliu sau klausimų. Atsakiau sau į juos seniau. Man net truputį nuobodu kalbėti apie veganizmą, nes jaučiuosi panašiai, lyg kalbėčiau apie tai, kaip ryte valausi dantis (juokiasi).

Laima Samulė

Visas straipsnis publikuotas žurnale „Prie kavos“