Jurgita Medonė

Jurgita Medonė

Aš esu Jurgita Medonė. Kelias į savo vidinę gelmę man prasidėjo prieš dešimtmetį. Dirbau leidyboje, kūriau žurnalų turinį, buvau leidinių „Natūralioji medicina“, „Moters psichologija“ vyr. redaktorė. Turėjau galimybių susipažinti su įvairiais netradiciniais būdais sau padėjusiais, save išgydžiusiais žmonėmis. Galimybė tirti ir palyginti įvairias išgirstas istorijas bei šaltinius mane vedė vis giliau. Empatija gyvoms būtybėms paskatino rinktis veganišką gyvenimo būdą. 

Esminį virsmą mano gyvenime padarė sąmoningas kvėpavimas (rebefingas). Oro joga, dvasinė, saviugdos literatūra, kiti žmonės, transformavę savo gyvenimus, patirtys, meditacija mane augino, įkvėpė ir taip gimė siekis atsluoksniuoti nuo savęs viską, kas netikra (neteisingus įsitikinimus), pilnai suvokiant ir patiriant save. 

Aš patyriau vidines transformacijas, suvokiau minčių ir pasąmonės galią. Dalinuosi savo suvokimais ir įrankiais, kuriančiais darnų gyvenimą viduje ir išorėje. Vedu į meilę sau. Mes atėjome į fizinius kūnus išmokti besąlygiškai mylėti ir priimti save. Tik tuomet taip pat besąlygiškai galime išmokti mylėti ir priimti kitus.

Esu sertifikuota giluminio cirkuliacinio kvėpavimo (rebefingo) instruktorė, iniciuota į Reiki, emocijų paleidimų vedėja, jogos, veido, oro jogos, šokio, ekstatinio judesio mokytoja, Saviugdos studijos YIN-YANG bendraįkūrėja, sveikos gyvensenos propaguotoja, praktikuojanti dainuojančių Tibeto dubenų terapiją, aromaterapijos, Tantros, meditacijos praktikė, retrytų, seminarų vedėja, skatinanti atrasti darną viduje ir išorėje. Veiklos sritis – sąmonės plėtimas; darbas su pasąmonine – šešėline asmenybės dalimi.

Vedu grupines ir individualias sąmoningo kvėpavimo (rebefingo) sesijas, emocijų paleidimų seansus, Reiki seansus, asmenines konsultacijas, jogos, oro jogos pamokas, seminarus, retrytus, kakavos ceremonijas, natūralių smilkalų, hidrolatų gamybos dirbtuves, stiliaus analizes Kaune ir kituose miestuose.

Daugiau apie renginius: https://www.facebook.com/pg/nubudimas/events/?ref=page_internal

Mano kelias – tai nuolatinis tobulėjimas ir kasdienė praktika. Savo žinias nuolat gilinu įvairiuose mokymuose:

1. Nuo pat vaikystės šokau įvairius šokių stilius (nuo šokio aerobikos iki reggaetono ir įvairių kitų stilių). Dalyvaudavau pasirodymuose ir varžybose. Šiuo metu visą šokio patirtį sudėjau į ekstatinį, meditacinį šokį.

2. 2011 m. dalyvavau ir skaičiau pranešimą VIII Jaunųjų mokslininkų psichologų konferencijoje. Pranešimo tema „Psichologiniai tyrimai: klausimai ir atsakymai“

3. 2012 02–2015 01 žurnalo „Natūralioji medicina“ vyr. redaktorė

4. 2014 01–2014 12 žurnalo „Aš ir psichologija“ vyr. redaktorės pavaduotoja

5. 2015 01–2016 05 žurnalo „Moters psichologija“ vyr. redaktorė

6. 2016 m. aromaterapijos mokymai („Sąmoningos mamos“)

7. 2018 m. pradedančiųjų oro jogos mokymai (mokytoja Jurga Bazytė). Netrukus pradėjau vesti oro jogos pamokas

8. 2018 m. pažengusiųjų oro jogos mokymai (mokytoja Jurga Bazytė)

9. 2018 m. Dainuojantys Tibeto dubenys. Mokymai. (mokytojas Raimundas Binkauskas)

10. 2019 m. 70-ies valandų trukmės mokymai „Alternatyvi savigyda – cirkuliacinis kvėpavimas“, kvėpavimo instruktoriaus ruošimo programa (instruktorius Martynas Driukas). Netrukus pradėjau vesti sąmoningo kvėpavimo (rebefingo) sesijas

11. 2019 m. Reiki iniciacija (meistras Sigitas Povilaitis)

12. 2020 m. su bendraminte įkūriau saviugdos studiją YIN-YANG

13. 2020 m. Dao, Tantros studijos

14. 2020 m. energetikos mokymai (bioenergetikas Vygandas Šimkus)

15. 2021 m. Yoga Teacher Training course (YTT 200)

16. 2021 m. Veido jogos mokymai

17. 2021 m. Aerial Yoga Teacher training course (TTC 50). Tęstiniai oro jogos mokymaiSpaudoje:

  • Visas straipsnis publikuotas žurnale „Prie kavos“

„Nėra priežasčių vengti augalinio maisto“

Jurgita Medonė – saviugdos studijos „YIN-YANG“ viena iš įkūrėjų, oro jogos ir sąmoningo kvėpavimo mokytoja, atradusi darną su savimi ir aplinka. Jau kuris laikas Jurgita savo patirtimi ir atradimais dalinasi su sąmoningesnio, harmoningesnio gyvenimo ieškančiais žmonėmis. Pačios Jurgitos namuose visi maitinasi veganiškai. 

Jurgita, kokie buvo pirmieji jūsų žingsniai augalinės mitybos link?

Augaline mityba susidomėjau prieš kokius aštuonerius metus. Tuo metu dirbau žurnaliste, turėjau galimybę pabendrauti su įvairiais savo gyvenimą pakeitusiais žmonėmis, netradiciniais būdais išsigydžiusiais fizinius negalavimus. Sakoma, kad žurnalistui suteikiama išskirtinė teisė būti pačiame įvykių sūkuryje. Turėjau galimybę daug sužinoti ir palyginti gautą informaciją. Kartu ji rezonavo su etiniais motyvais – visada jaučiau meilę gyvūnams ir nenorėjau prisidėti prie jų išnaudojimo. Stabdė tik nepagrįsti mitai, tokie kaip neva besimaitinantys augaliniu maistu stokoja maistingų medžiagų. Kai ėmiau domėtis giliau, daugiau, visi mitai išsisklaidė. Nėra priežasčių nesimaitinti augaliniu maistu. 

(……..)

Kaip jūs pati stengiatės gyventi darnoje su gamta, aplinka? 

Aš gyvenu su esminiais principais nekenkti kitiems, būti tiesoje su savimi, meilėje sau ir viskam, kas mane supa. Abejoju viskuo, kas per mane neišjausta. Mano kelias dabar atrodo taip – jeigu manyje kyla nepatogus jausmas, aš klausiu savęs: „Iš kur tai?“. Ir tą atsakymą randu iškart arba po kurio laiko. Noriu atsisluoksniuoti nuo visko, kas neteisinga. Nes tokia žmogaus prigimtis – būti meilėje ir taikoje su savimi bei viskuo. 

Nuo ko galima pradėti eiti sąmoningesniu keliu?

Viena stipriausių asmeninio augimo, sąmoningumo plėtimo praktikų – sąmoningas kvėpavimas (rebefingas). Nuo jo ir rekomenduoju pradėti. Kai pas mane į sesiją ateina niekada jo nepraktikavę žmonės, visada džiaugiuosi, nes žinau, kad patirs tai, ko dar niekada nėra patyrę. Ir beveik visada žmonės po sesijos būna neįtikėtinai nustebę tuo, ką savyje atranda. Tai nuostabūs suvokimai, po kurių gyvenimas jau nebebūna toks, koks buvęs. Dažnu atveju noras eiti į džiaugsmą įgauna motyvaciją. 

Norint būti sveiku visais lygmenimis (fiziniame, mentaliniame, emociniame) būtina sveikai maitintis, per savaitę bent tris kartus praktikuoti mėgstamą sportą, užsiimti minčių higienos praktikomis, medituoti. Tai turėtų tapti įpročiais. Jiems išsiugdyti reikia ne tiek jau daug – trijų savaičių. Tiek laiko nuosekliai kiekvieną dieną užsiimant naujomis veiklomis, į smegenis įsirašo informacija ir nauja tampa įprasta.

Papasakokite šiek tiek apie jūsų profesines veiklas: jogą, seminarus ir kt. Kokia jūsų žinutė ir misija?

Visos asmeninio augimo praktikos, filosofijos moko vieno – mylėti save ir visa, kas mus supa. Aš vedu oro jogos pamokas, sąmoningo kvėpavimo sesijas, seminarus, dalindamasi tuo, ką pati patyriau ir patiriu, kas per mane išjausta. Per visa tai patyriau tai, ko žodžiais nenusakysi, visas mano požiūris į pasaulį pasikeitė. Ir praktikose patiriami pojūčiai rodo, kad mes visi atėjome išmokti patirti palaimą ir kuo ilgiau išlaikyti šią būseną. Mes visi esame viena, nėra jokios atskirties. Nėra jokios konkurencijos. Visi mūsų sunkumai – tik iliuzija. Visos nepatogios gyvenimo situacijos moko arba besąlyginės meilės sau ir viskam, arba keisti charakterį, kitaip tariant, neteisingus įsitikinimus. 

Mano misija – dalinantis sutrumpinti žmonių kelią į save, kaip kad mano kelią trumpino ir trumpina žmonės, anksčiau už mane patyrę tai, kuo dabar dalinuosi aš. Visam šiam gėriui skleisti su kolege Neringa Rutkauskiene įkūrėme saviugdos studiją „YIN-YANG“, kurioje ir pačios vedame įvairias praktikas, ir kviečiame prie veiklų prisijungti panašių praktikų vedlius. Čia žmonės susitinka su savimi, sąmonę sujungia su pasąmone, ima suprasti, kodėl jų gyvenimas dėliojasi taip, kaip dėliojasi, ir prisiimdami atsakomybę už save tampa savo gyvenimų kūrėjais.

jurgita-medone